JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Itálie: TOP10 nejpěknějších turistických atrakcí

Itálie je bezpochyby jednou z turisticky nejatraktivnějších zemí celé Evropy. Pláže na Apeninském poloostrově musí každé léto zvládnout nápor milionů návštěvníků, když velká část z nich kromě odpočinku vyrazí i za poznáním zajímavých míst, kterých je zde požehnaně.

10. místo: Komské jezero


Atraktivní zájezdy a ubytování v italské Lombardii zde

K vyhledávaným a hojně navštěvovaným italským destinacím patří i Komské jezero, tedy třetí největší jezero v Itálii a s hloubkou až 410 metrů jedno z nejhlubších v Evropě. Svou popularitu získalo díky pěkné přírodě, blízkosti hor, pěkným parkům a mnoha lázeňským místům.

Nejvýznamnější lázně jsou k nalezení ve městech Como s katedrálou Santa Maria Assunta na západním břehu a Lecco na východním. Pobřeží lemuje spousta malebných vesniček, které jsou vhodné pro různé cyklistické výlety a podobně. Komské jezero dále nabízí také ideální podmínky pro rybaření a vodní sporty jako windsurfing, kitesurfing nebo plachtění.

9. místo: Cinque Terre


Zajímavé zájezdy za krásami Itálie naleznete zde

Mezi ty nejzajímavější italské lokace můžeme zařadit také část skalnatého pobřeží italské riviéry zvanou Cinque Terre. Tato skaliska zahrnují celkem pět vesnic Manarola, Monterosso al Mare, Riomaggiore, Corniglia a Vernazza. Návštěvníkům se zde nabízí jedinečný a neopakovatelný pohled, jelikož tyto vesničky jsou vystavěny těsně na hranici útesů a každá z nich má něco, co určitě zaujme.

Manarola je nejstarší, nejnavštěvovanějších a největší Monterosso al Mare má zajímavé sochy ve skalách a také pěknou písečnou pláž, Corniglia stojící na 90 metrovém útesu nabízí vyhlášenou pláž Spiaggia di Guvano s nejlepších koupáním v okolí a Vernazza má pro své návštěvníky nachystaný mimo jiné i hrad.