JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Itálie: TOP10 nejpěknějších turistických atrakcí

8. místo: Piazza del Campo


Toskánsko nabízí mnoho turistických lákadel. Zájezdy do těchto míst zde

Piazza del Campo se řadí k těm nejkrásnějším evropských středověkým náměstím. Svůj světový věhlas historické centrum Sieny získalo díky své ohromující architektuře. Hlavní dominantou náměstí je palác Palazzo Pubblico a jeho slavná věž Torre del Mangia, své kouzlo má také fontána Fonte Gaia.

Náměstí Piazza del Campo je také dvakrát ročně (2. července a 16. srpna) místem konání dostihu Palio di Siena, který se běží podél náměstí. Tato tradiční akce se koná už od 13. století a jedná se o takový závod jednotlivých městských čtvrtí, kdy ta vítězná může za odměnu uspořádat oslavu na území městské části, která Palio di Siena prohrála.

7. místo: San Gimignano


Přejít k nabídce atraktivních zájezdů a ubytování v Toskánsku

Toskánské městečko San Gimignano je jedno z těch turisticky nejatraktivnějších míst v celé Itálii. Jeho neobyčejnost potvrzuje také označení středověký Manhattan, které si vysloužilo díky starým kamenným věžím, které tak trochu připomínají známou newyorskou část plnou mrakodrapů. V minulosti zde stálo více než 70 takovýchto věží, ale dodnes se jich dochovalo jen 14.

Tyto věže sloužily k obraně, ale zároveň byly symbolem prestiže jednotlivých šlechtických rodů. Mezi další zajímavé památky San Gimignana se řadí městská brána Porta San Giovanni z 13. století, kostel San Francesco, katedrála Collegiata, muzeum Museo Civico, románsko-gotický kostel Sant´Agostino a několik dalších. Díky tomu všemu se San Gimignano v roce 1990 dostalo na seznam světového dědictví UNESCO.