JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Itálie: TOP10 nejpěknějších turistických atrakcí

4. místo: Šikmá věž v Pise


Poznejte památky Toskánska. Nabídka zájezdů a ubytování je k dispozici zde

Náměstí zázraků v italském města Pisa je v podstatě permanentně pod náporem turistů, kteří chtějí na vlastní oči spatřit unikátní šikmou věž. Stavba této zhruba 56 metrů vysoké stavby započala roku 1173 a kvůli mělce položeným základům a měkké hornině se začala naklánět už rok po zahájení prací. Věž byla původně nakloněna na opačnou stranu než dnes, ale stavitelům se podařilo náklon vyrovnat a později se začala naklánět na opačnou stranu.

Stavební práce musely být kvůli naklonění na dlouhou dobu přerušeny a věž byla dostavena až roku 1372. Původní plán byl postavit největší zvonici své doby, to se kvůli komplikacím nepovedlo, ale právě díky nim věž získala celosvětový věhlas.

3. místo: Benátky


Chcete vidět kouzelné Benátky na vlastní oči? Nabídka atraktivních zájezdů zde

Benátky jsou jedno z těch italských měst, které zná celý svět. Na severním pobřeží Jaderského moře by jsme nenašli mnoho turisticky výraznějších míst než město, jehož základy byly položeny už v 5. století během stěhování národů. Benátky díky svému historickému, kulturnímu a uměleckému dědictví každoročně přilákají více než 15 milionů turistů, což je řadí k těm vůbec nejnavštěvovanějším místům na světě.

Kouzlo města spočívá v tom, že leží na 118 ostrovech, které od sebe oddělují mnoho kanálů a přes 400 mostů. Právě všudypřítomné kanály a s nimi spojené gondoly jsou to, co se každému ve spojení s Benátkami vybaví jako první. Největší z kanálů je Canal Grande měřící až 90 metrů na šířku, na jehož konci se nachází náměstí svatého Marka a významný Dóžecí palác. Mezi další důležité památky patří starý most Ponte di Rialto, bazilika svatého Marka nebo různé kostely. Atraktivní jsou také benátské galerie a muzea jako Galleria dell’Accademia, Galleria Franchetti a další.