JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Itálie: TOP10 nejpěknějších turistických atrakcí

2. místo: Vatikán


Zajímavé zájezdy za památkami Vatikánu naleznete zde

K těm nejzajímavějším místům v Itálii se řadí také Vatikán, jakožto sídlo řimskokatolické církve. Za mšemi nebo obhlídkou památek nejmenšího státu světa každý rok přijíždí miliony turistů a věřících. Ta nejzajímavější vatikánská místa jsou bazilika sv. Petra, Svatopetrské náměstí, Apoštolský palác a Vatikánské zahrady.

Velkou pozornost na sebe tradičně strhává také Švýcarská garda, jejíž příslušníci slouží jako taková symbolická stráž a ochranka papeže. Je to nejmenší, nejstarší a díky své barevnosti nejfotografovanější armáda světa. Vatikán je také místo, kde mají lidé možnost při různých mších a událostech spatřit v současnosti velmi populárního papeže Františka.

1. místo: Koloseum


Zvětšit mapu
Chcete vyrazit za krásami Říma? Nabídka atraktivních zájezdů je k dispozici zde

Koloseum je bezpochyby tím nejznámějším světovým amfiteátrem a tou největší stavbou svého druhu, která byla v římské říši postavena. Toto významné dílo římské architektury vzniklo mezi léty 70 a 80 našeho letopočtu, když se stavbou začal císař Vespasianus a vše dokončil Titus.

Koloseum dokázalo pojmout až 50 tisíc návštěvníků, kteří zde sledovali převážně gladiátorské hry, popravy, zápasy se zvířaty a jiná představení. V průběhu let značnou část stavby poničilo několik zemětřesení a na současném stavu Kolosea se podepsali také zloději kamení. Tato světoznámá stavba dnes samozřejmě nechybí na seznamu světového dědictví UNESCO a je také zařazena mezi sedm nových divů světa.