JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

Itálie: TOP10 nejpěknějších turistických atrakcí

6. místo: Santa Maria del Fiore


Chcete zažít krásy Toskánska na vlastní kůži? Nabídka zajímavých zájezdů zde

Katedrála Santa Maria del Fiore je bezesporu výraznou dominantou Florencie a zároveň se řadí mezi nejzajímavější místa v Itálii. Stavba této gotické katedrály započala roku 1296 na místě kostela Santa Reparata a její vysvěcení proběhlo v roce 1436.

K velké atraktivnosti Santa Maria del Fiore přispívá i to, že s rozměry 153 metrů na délku, 38 metrů na šířku a 90 metrů na výšku je čtvrtou největší katedrálou na světě, což potvrzuje také kapacita 25 tisíc návštěvníků. Interiér se spíše prostý a jednoduchý v duchu italské gotiky, ale ukrývá několik zajímavostí jako zbytky původního kostela nebo Danteho portrét od Domenica di Michelino.

5. místo: Pompeje


Zvětšit mapu
Atraktivní zájezdy do Neapole a okolí naleznete zde

Pompeje navždy proslavila událost z roku 79, kdy výbuch sopky Vesuv zničil kromě tohoto města také Herculaneum, Stabie, Oplontis a Boscoreale. Kousek jižně od trosek leží v současnosti město s podobným názvem Pompei. Celé město pokryla silná vrstva popela a objeveno bylo až v roce 1748, což odstartovalo velký archeologický průzkum v oblasti.

Právě prach město velmi dobře zakonzervoval a po odkrytí se naskytl pohled na to, jak vypadal život na počátku našeho letopočtu v tomto zhruba 20 tisícovém městě. Právě díky této velké přírodní katastrofě jsou Pompeje jediné starověké město, které se zachovalo v nezměněné podobě a umožňuje úplný pohled na styl tehdejší doby. Jedná se tak i velmi atraktivní místo pro turisty, o čemž se každoročně přesvědčí zhruba 2.5 milionů návštěvníků z celého světa.