JenTop10.cz

Žebříčky a zajímavosti

TOP10 nejlepších turistických atrakcí v Dubaji

Dubaj se dnes řadí k těm nejznámějším a nejnavštěvovanějším metropolím světa, ale ještě před půl stoletím takové budoucnosti nic nenasvědčovalo. Stejně jako u jiných podobných míst v regionu se vše změnilo s objevením ropy. Příjmy z černého zlata výrazně napomohly k akceleraci dubajského rozvoje, ale dnes tvoří méně než pět procent, když tento emirát vydělává spíše finančních službách, velkém letišti, přístavech, různém obchodu a turistice.

Miliardové zisky následně putují do budování velkolepých staveb, které každoročně přilákají mnoho milionů turistů z celého světa. Na místech, kde byla ještě relativně nedávno poušť, jsou dnes k nalezení mrakodrapy, prvotřídní pláže, luxusní hotely a zábava nejrůznějšího druhu. A dokonce ani poušť Dubaji nezabránila ve vybudování vodních staveb jako obrovských fontán nebo akvaparků.

Zajímavých atrakcí k navštívení má Dubaj skutečně hodně, když na důkladné prozkoumání všech možností by nemusela stačit ani týdenní dovolená. V tomto seznamu se podíváme na desítku toho nejzajímavějšího, co je zde k vidění.

10. místo: Al Bastakiya


Poznejte krásy Dubaje za ty nejlepší ceny

Dubaj sice většina z nás zná jako bohaté město plné těch nejmodernějších staveb. Ale jsou zde i možnost se podívat na to, jak toto přístavní město vypadalo před velkým rozmachem, který se zde odehrál v posledních desetiletích.

Ideálním místem pro takový náhled do minulosti je čtvrť Al Bastakiya, která byla postavena relativně nedávno a to koncem 19. století. Jednalo se o místo osídlené bohatými obchodníky s látkami a perlami, které se může pochlubit stavbami v tradičním stylu typickém pro blízký východ.

Část této čtvrti musela ustoupit modernizaci města a na tom, že nebyl zbourán i zbytek má podíl také princ Charles. Ten na jedné své návštěvě Dubaje přesvědčil šejka, aby tuto zbývající část zachoval a udělal z ní takové muzeum. V roce 2005 zde přeběhla rekonstrukce všech budov.

Bastakiya tak svým návštěvníkům nabízí například různé umělecké galerie nebo bílou mešitu, která je ovšem zevnitř přístupná pouze věřícím. Zajímavou budovou je také Centrum pro mezikulturní porozumění, kde se pořádají různé akce o Dubaji a islámu pro turisty, ale také místní rezidenty.

9. místo: Dubajská policie


Užijte si Dubaj naplno. Přehled zájezdů do Emirátů

Dubajská policie se stejně jako celý arabský emirát snaží zaujmout svět a vybočovat z řady. V tomto případě tím, jakým disponuje vozovým parkem. Garáže tamních policistů totiž obsahují to nejlepší, nejrychlejší a nejdražší, co se může pohybovat po silnicích.

Dokonce i běžnou policejní práci tam zastávají auta jako Dodge Charger, BMW M5 nebo Chevrolet Camaro. Ale tamní muži zákona jsou k vidění i ve vozech jako BMW M6, Nissan GT-R, Audi R8 V10, Mercedes-Benz G63 AMG, Mercedes SLS AMG, Bentley Continental, Ferarri FF, Lamborghini Aventador, McLaren MP4-12C, Aston Martin One-77 a Bugatti Veyron.

Ovšem pravděpodobnost, že vás kvůli překročení rychlosti zastaví hlídka v Bugatti je prakticky nulová, jelikož Dubaj tyto auta používá spíše jako takovou reklamu pro turisty a jsou k vidění různě po městě.