TOP10 nejlepších turistických atrakcí v Dubaji

8. místo: Dubaj z výšky


Zažijte Dubaj na vlastní kůži. Výhodné zájezdy zde

Dubaj se může pochlubit spoustou staveb, které zná celý svět. A žádný návštěvník během svého pobytu v arabské metropoli nemůže vynechat alespoň ty nejznámější jako největší mrakodrap světa Burj Khalifa a nedaleké fontány Dubai Fountain, slavný hotel Burj Al Arab u Jumeirah Beach a další.

Většina návštěvníků tyto turistické lákadla zná z pohledu ze země, ale existují zde i velmi atraktivní možnosti, jak si je užít z úplně odlišné perspektivy a mít tak jedinečný zážitek. V Dubaji je totiž k dispozici také celá škála nejrůznějších vyhlídkových letů.

Ty probíhají v různých letadlech, helikoptérách a také horkovzdušných balónech. Odvážní milovníci adrenalinu si mohou pořídit klidně i tandemový seskok padákem. Obzvláště unikátní jsou v těchto případech pohledy na umělé ostrovy ve tvaru palmy, jelikož ty si je možné vychutnat jenom z výšky.

7. místo: Safari v poušti, čtyřkolky, buginy,…


Nabídka více než 115 tisíc zájezdů do Dubaje

Jednou z věcí, která k Dubaji neodmyslitelně patří je poušť. A ta je také místem nabízejícím neopakovatelné zážitky, které se bezpochyby řadí k tomu nejlepšímu, co je možné v tomto arabském emirátu zažít. Na své si zde přijdou spíše fanoušci dobrodružství než příznivci polehávání na pláži.

V okolí Dubaje je vybudována spousta umělých vesniček s bary, obchody se suvenýry, prostory pro přenocování, prostory s vodními dýmkami a dalším vybavením. Přeprava do těchto osad probíhá pomocí terénních aut, které musí překonat i velké písečné duny, což se bezesporu řadí k tomu nejlepšímu, co může dovolená v Dubaji nabídnout.

Po příjezdu do osady na turisty čeká například možnost se vyfotit s velbloudem nebo vystoupení břišní tanečnice. Velmi atraktivní možností v dubajské poušti je i šance využít některého z pronájmů čtyřkolek nebo bugin a sám si vyzkoušet, jaké to je jezdit písečnými dunami. Do podobného ranku patří také ježdění na písečných lyžích.

Stránky: 1 2 3 4 5