TOP10 nejlepších turistických atrakcí v Dubaji

6. místo: Aquaventure Waterpark


Výhodné zájezdy do hotelu Atlantis The Palm a parku Aquaventure

I když je Dubaj v poušti, tak to nezabránilo tamním vládcům do města dostat nejrůznější vodní atrakce. To znamená, že samozřejmě nemohou chybět ani akvaparky, když ta nejlepší hodnocení v této kategorii má Aquaventure Waterpark, který se nachází na jednom z uměle vybudovaných palmových ostrovů v blízkosti hotelu Atlantis The Palm.

Ze široké nabídky atrakcí si vybere prakticky každý od těch nejmenších návštěvníků až po dospělé. Velmi atraktivní je téměř kolmý tobogán The Leap of Faith, který má průhlednou část vedoucí bazénem se žraloky. Bazénem s těmito parybami projíždí dále také jízda nazvaná Shark Attack.

K dalším zajímavým atrakcím patří např. Aquaconda, Zoomerango, Poseidon’s Revenge nebo Slitherine. Neopakovatelným zážitkem může být také Shark Safari, které umožňuje návštěvníkům se procházet se speciální helmou na hlavě po dně nádrže mezi malými žraloky a jinými rybami.

5. místo: Dubai Mall


Vyrazte na nákupy do Dubaje. Letenky a zájezdy na jednom místě

Dalším z míst, které by neměl vynechat žádný návštěvník Dubaje je tamní obchodní centrum Dubai Mall. A to, že ho během své návštěvy málokdo opomene potvrzuje fakt, že se jedná o nejnavštěvovanější budovu na světě. V roce 2015 útrobami tohoto komplexu prošlo asi 92 milionů lidí.

Dubai Mall má rozhodně co nabídnout. Podle celkové rozlohy se jedná o největší nákupní centrum na světě a svým návštěvníkům nabízí zhruba 1 200 obchodů. Celé centrum je součástí nové čtvrti Downtown Dubai, jejíž vybudování stálo 20 miliard dolarů a kam patří také slavný Burj Khalifa a obrovské fontány Dubai Fountain.

Stejně jako v mnoha jiných nákupních centrech, tak i v Dubai Mall, jsou k dispozici i jiné aktivity než nakupování. Jen s tím rozdílem, že zde je to v mnohem větším pojetí. Kromě restaurací a kin je tady k nalezení obrovské akvárium s největší koncentraci žraloků tygřích na světě, velké ledové kluziště a velmi atraktivní je také skutečná kostra brontosaura.

Stránky: 1 2 3 4 5