TOP10 nejlepších turistických atrakcí v Dubaji

2. místo: Burj Al Arab


Získejte ubytování v hotelu Burj al Arab za výhodnou cenu

Ke starším, ale pořád výrazným symbolům Dubaje patří hotel Burj Al Arab. Ten se slavnostního otevření dočkal už 1. prosince 1999 a v této době byl také nejvyšší dubajskou budovou. A s výškou 321 metrů je i dnes třetím nejvyšším hotelem na světě, když ty první nalezneme také v tomto arabském emirátu.

Díky svému neuvěřitelnému luxusu si Burj Al Arab vysloužil označení jediný sedmihvězdičkový hotel na světě. Svou jedinečnost potvrzuje už vzhledem připomínajícím lodní plachtu. Zajímavé je, že původní plán byl jej postavit rovnou na pláži Džumeira (Jumeirah), ale protože by dělal velký stín, tak se nakonec rozhodlo o tom ho vybudovat na umělém ostrově asi 280 metrů od břehu.

1. místo: Burj Khalifa


Poznejte Burj Khalifa na vlastní oči. Výhodné zájezdy do Dubaje

Burj Khalifa je bezpochyby jedním nejznámějších a také největších lákadel Dubaje. Největším tahákem je i co se týče velikosti, jelikož od roku 2008 se může pyšnit titulem pro největší mrakodrap na světě. A různých nej se k této budově váže mnohem více.

Mrakodrap oficiálně otevřený začátkem ledna 2010 má největší počet pater (211 pater i s věží), nejvyšší obyvatelné patro (584.5 metru), nejvyšší vyhlídku (555 metrů), nejvyšší venkovní vyhlídku (452 metrů), nejvyšší restaurace (At.mosphere – 442 metrů) nebo také nejdelší nejdelší výtah (504 metrů).

Právě vyhlídky jsou to, co je na Burj Khalifa tím nejvíce atraktivním, když návštěvníci mohou mít díky nim Dubaj jak na dlani. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi populární atrakci, tak je výhodné si vstupenky koupit po internetu dopředu, vyhnout se tak frontám a dokonce i něco ušetřit.

Zajímavostí je, že na stavbě Burj Khalifa se podílela pardubická firma Pega Hoist, která dodávala všechny stavební výtahy a zároveň také ten nejvyšší výtah světa vedoucí na samý vrcholek věže pochází od této české společnosti.

Stránky: 1 2 3 4 5