TOP10 nejlepších turistických atrakcí v Dubaji

4. místo: Ski Dubai


Zažijte lyžování a další neopakovatelné momenty v Dubaji

Dubaj může nabídnout neopakovatelný zážitek také pro příznivce zimy a lyžování. A to ve velmi unikátním podání. V roce 2005 zde totiž byla jako součást obrovského nákupního komplexu Mall of the Emirates otevřena krytá sjezdovka. Ta nabízí slušnou a zároveň velmi atraktivní možnost si zajezdit na lyžích i snowboardu.

Hlavní roli v tomto komplexu hraje 400 metrů dlouhá sjezdovka, ale samozřejmě nemůže chybět ani restaurace s výhledem na celý areál. K dalším možnostem zábavy ve Ski Dubai patří sáňkařské dráhy, skluzavky, lezecké stěny, střelnice, ledové jeskyně, 3D kino, sněhové bludiště nebo prostor prostor pro stavění sněhuláků.

Samozřejmě se zde myslí i na to, že venku jsou celoročně vysoké teploty a tedy, že zimní oblečení nepatří do běžné výbavy místních. Vše potřebné jako oblečení pro pobyt v teplotách pod bodem mrazu nebo sportovní vybavení je tedy zahrnuto v ceně vstupného.

3. místo: Dubai Fountain


Nejvýhodnější zájezdy, ubytování a letenky do Dubaje na jednom místě

Dubaj se díky svému bohatství může pochlubit řadou atrakcí, které jsou ve své kategorii tím nejlepším na světě. A do tohoto ranku spadají také Dubajské fontány. Tento největší systém tančících fontán na světě bohatý emirát vyšel v přepočtu na asi 4 miliardy korun a od svého slavnostního otevření 8. května 2009 se řadí k těm největším turistickým atrakcím.

Tomu napomáhá také velmi výhodná pozice, když Dubajské fontány svá představení dělají u vchodu do obchodního centra Dubai Mall a taky největší mrakodrapu Burj Khalifa. Zdá se to až neuvěřitelné, ale toto vodní dílo bylo vybudováno, kde ještě nedávno byla poušť.

Trysky dovedou vodu dostat do výšky až 150 metrů a v jeden moment zde může být ve vzduchu 83 tisíc litrů vody. Celou vodní show doprovází světelné efekty, o které se stará 25 projektorů a 6 600 světel. To vše je sladěno s širokou škálou skladeb od klasicích až po dnešní moderní písničky.

Stránky: 1 2 3 4 5